Vi skräddarsyr nya Kyl eller frysbil efter er verksamhet
Totalvikt från 3,5 ton – 32,0 ton
Vi samarbetar med de ledande leverantörerna av kyl/frysaggregat. Även när det gäller påbyggare har vi valt de bästa, efter många år i branschen vet vi vad som fungerar.
Exempel på leverantörer av aggregat , Thermo King , Carrier och Mitsubishi.
För dig som vill ha en helt fossilfri lösning kan vi erbjuda vår storsäljare Iveco Daily NP som drivs med biogas och ett el-drivet aggregat från Mitsubishi.
Försäljning
Försäljning av Iveco, montering och rep. av kylaggregat & kylisolering. Kategorier: Mobil kyla, Parkeringsvärmare, Bilanpassning, Dräger alkolås mm
Serviceavtal / Leasing
Vi gör det enkelt för dig, vi hjälper dig bygga din transportbil efter önskemål, behov och tipsar om nyheter, skapar en bra betalningsplan, kanske en leasing och ett bra lokalt serviceavtal för just ditt företag och din bilpark.
Rep & Service på Kylbil
Expert på AC-service i bilar & lastbilar. Bygger kylbilar och fordon med transportvärme. Felsökning, Service, Reperationer, Reservdelar, Försäljning.
Få personlig Iveco hjälp - kontakta oss!
Emil Erhardsson
010-8899209
emil.erhardsson@trbc.se
TRBC SYD
Josef Hansson
0726-01 24 29
josef.hansson@trbc.se
TRBC SYD
Pether Guténius
0703-000528
pether.gutenius@trbc.se
TRBC NORD